Powstałe w roku 2012 Centrum Edukacji Gleboznawczej Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie  jest przeznaczone do prowadzenia dydaktyki o glebie na wszystkich poziomach kształcenia.  Integralną częścią Centrum Edukacji Gleboznawczej jest pierwsze w Polsce Muzeum Gleb, prezentujące gleby z różnych części Europy. Zajmujemy się edukacją w zakresie gleboznawstwa oraz funkcjami gleb w kształtowaniu środowiska i krajobrazów. Zapraszamy na zajęcia dydaktyczne w „świecie gleb” oraz do odwiedzin i współpracy.
Informacja!!
poniedziałek, 24 lipca 2017 06:55

Z przyczyn technicznych adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. jest nieaktywny, tymczasowo prosimy kontakt na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Serdecznie zapraszamy na Konferencję Naukową pt. "Miejsce gleb w Edukacji"
wtorek, 20 czerwca 2017 04:48
Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą “Miejscu gleb w edukacji” połączoną
z jubileuszem prof. dr. hab. Stanisława Brożka. 
 
Celem konferencji jest wskazanie i przedyskutowanie miejsca gleb w edukacji zarówno na poziomie  szkolnictwa wyższego jak i edukacji przyrodniczo-leśnej skierowanej do szerokiego grona odbiorców w różnym wieku.
Podczas konferencji zostanie również  podjęta próba określenia wyzwań w edukacji poświęconej glebom. 
Będzie to też okazja do wymiany pomysłów i doświadczeń pomiędzy gleboznawcami
a edukatorami leśnymi.

Więcej…
 
Światowy Dzień Gleby - 5 grudnia 2016
środa, 25 stycznia 2017 09:11

W ramach obchodów Światowego Dnia Gleby 5 grudnia krakowscy gleboznawcy zaprosili do Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie uczniów z krakowskich szkół podstawowych. Przybyło 150 uczniów reprezentujących 7 klas z czterech krakowskich szkół. Organizatorami byli krakowscy gleboznawcy na co dzień związani z Zakładem Gleboznawstwa Leśnego oraz Katedrą Gleboznawstwa i Ochrony Gleb Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Zakładu Gleboznawstwa i Geografii Gleb z Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wielką rolę odegrali też studenci Koła Naukowego Leśników (Sekcje Gleboznawstwa i Siedliskoznawstwa Leśnego, Sekcja Edukacji Leśnej oraz Sekcja Dokumentacji Fotograficznej) oraz Koła Naukowego Rolników (Sekcja Ochrony Przyrody), którzy oprócz prowadzenia warsztatów zapewnili opiekę nad grupami uczniów.


Więcej…
 
Światowy Dzień Gleby 5 grudnia 2016
wtorek, 15 listopada 2016 07:43

Już 5 grudnia kolejny Światowy Dzień Gleby. Serdecznie zapraszamy na obchody. 

Niedługo pojawią się szczegóły, a na razie pierwszy plakat!!!


alt

 
Wizyta Pani Premier Beaty Szydło
poniedziałek, 10 października 2016 06:51

W trakcie inauguracji roku akademickiego 2016/2017 w Muzeum Gleb gościliśmy Panią Premier Beatę Szydło i wojewodę małopolskiego pana Józefa Pilcha.

Więcej…
 
Goście podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 04:57

Podczas odbywających się w Krakowie Światowych Dni Młodzieży odwiedziła nas troje pielgrzymów z Irlandii. Podczas ŚDM nasze Muzeum jak i Uczelnia była zamkniętą, ale udało się zorganizować zwiedzanie dla chętnej grupki. 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10
Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb, Aleja 29 Listopada 46, 31-425 Kraków, tel.: +48 12-662-53-91