Powstałe w roku 2012 Centrum Edukacji Gleboznawczej Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie  jest przeznaczone do prowadzenia dydaktyki o glebie na wszystkich poziomach kształcenia.  Integralną częścią Centrum Edukacji Gleboznawczej jest pierwsze w Polsce Muzeum Gleb, prezentujące gleby z różnych części Europy. Zajmujemy się edukacją w zakresie gleboznawstwa oraz funkcjami gleb w kształtowaniu środowiska i krajobrazów. Zapraszamy na zajęcia dydaktyczne w „świecie gleb” oraz do odwiedzin i współpracy.
Jubileusz 90-lecie Gleboznawstwa w Krakowie
czwartek, 27 listopada 2014 10:50

Serdecznie zapraszamy na 90-lecie gleboznawstwa w Krakowie. Szczegóły na plakacie.

Więcej…
 
8 Małopolska Noc Naukowców
piątek, 10 października 2014 07:12

Jak co roku , nasze Centrum uczestniczyło w Małopolskiej Nocy Naukowców, która odbywa się zawsze w ostatni piątek września. 
Kilka dni wcześniej odbyła się w naszym Centrum konferencja prasowa Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy poświęcona 8 Małopolskiej Nocy Naukowców. 

Więcej…
 
Wizyta Leśników z Niemiec
wtorek, 01 lipca 2014 06:18

Tym razem, 25 czerwca gościliśmy leśników z południowej części Niemiec. Byli to przedstawiciele z organizacji Forstverein e. V. oddział Baden-Württembergische Forstverein. Leśnicy gościli w Polsce na zaproszenie Wydziału Leśnego. Podczas wizyty goście mieli okazję poznać nasze Centrum i dowiedzieć się o Polskich glebach jak i Europejskich. Niezastąpionym tłumaczem był dr hab. inż. Piotr Wężyk.

Więcej…
 
Wizyta studentów Uniwersytetu w Czerniowcach
poniedziałek, 09 czerwca 2014 08:59

W maju gościliśmy studentów z Czerniowieckiego Uniwersytetu Narodowego im. Jurija Fedkowycza (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). Studenci przebywali w Polsce z prof. Svetlana Michajłowna Polchyna oraz Dr Vladimir Nikorych. 
Studenci przebywali w ramach praktyk studenckich w Zakładzie Gleboznawstwa i Geografii Gleb Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ.

Więcej…
 
Wizyta studentów Uniwersity of Minessota
poniedziałek, 09 czerwca 2014 08:34

2 czerwca gościliśmy uczestników kursu zagranicznego "A LENS INTO SUSTAINABILITY: FARMS AND FORESTS OF POLAND" zorganizowanego przez Uniwersity of Minessota.

Więcej…
 
Zebranie naukowe Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego
środa, 30 kwietnia 2014 08:22

Serdecznie zapraszamy na zebranie naukowe Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego podczas którego o glebach i środowisku przyrodniczym dalekowschodniej Syberii opowie prof. dr hab. Stanisław Brożek. Spotkanie odbędzie się 7 maja o godzinie 15 w Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 5 z 9
Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb, Aleja 29 Listopada 46, 31-425 Kraków, tel.: +48 12-662-53-91