Powstałe w roku 2012 Centrum Edukacji Gleboznawczej Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie  jest przeznaczone do prowadzenia dydaktyki o glebie na wszystkich poziomach kształcenia.  Integralną częścią Centrum Edukacji Gleboznawczej jest pierwsze w Polsce Muzeum Gleb, prezentujące gleby z różnych części Europy. Zajmujemy się edukacją w zakresie gleboznawstwa oraz funkcjami gleb w kształtowaniu środowiska i krajobrazów. Zapraszamy na zajęcia dydaktyczne w „świecie gleb” oraz do odwiedzin i współpracy.
„Dalekowschodnia Syberia - gleby i środowisko przyrodnicze”
czwartek, 10 kwietnia 2014 10:32

Serdecznie zapraszamy na wykład pt. " „Dalekowschodnia Syberia - gleby i środowisko przyrodnicze”  odbywającego się w ramach cyklu  „Świat jest mały".

Więcej…
 
"Północ- Strefa Tundry" - wieczór z nauką i kulturą
środa, 26 marca 2014 12:56

Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb, Wydział Leśny oraz Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Muzeum Etnograficzne w Krakowie oraz krakowskie Wydawnictwo ALTER zaprasza do klubu BUDA przy ul. Jabłonowskich 10/12 w Krakowie, na godzinę 18.00 na wieczór pt. PÓŁNOC – STREFA TUNDRY


Spotkanie będzie poświęcone przyrodzie i kulturze Sapmi (Laponii).

W programie:

Więcej…
 
Gleby w środowisku przyrodniczym i krajobrazach Europy
piątek, 31 stycznia 2014 11:23

Miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rolniczego ukazała się monografia pod redakcją naukową Stanisława Brożka pt.

"Gleby w środowisku przyrodniczym i krajobrazach Europy"

alt

Książka zawiera szczegółowe informacje o glebach, krajobrazach i środowisku przyrodniczym Europy na przykładzie gleb znajdujących się w zbiorach Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb. Książka przedstawia ponad 80 profili glebowych wraz z ich wynikami analiz chemicznych, oraz szczegółowym opisem. Książka jest bogato ilustrowana, na przeszło 500 stronach czytelnik znajdzie ponad 300 fotografii prezentujące różne elementy środowiska przyrodniczego.


Książkę można nabyć w Wydawnictwie Uniwersytetu Rolniczego (za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa - http://wydawnictwo.ur.krakow.pl lub telefonicznie pod nr telefonu 12 662 51 60. 

 
Wizyta przedstawicieli Politechniki w Bauchi (Nigeria)
poniedziałek, 01 lipca 2013 10:25

Pod koniec czerwca Uniwersytet Rolniczy gościł przedstawicieli Politechniki w Bauchi - z rektorem Dr. Shuaibu Mohammed Musa na czele.

W ramach poznawania naszej uczelni goście zwiedzili również nasze Centrum. 

Do Krakowa przyjechali na zaproszenie rektora, w celu poszerzenia współpracy z Uniwersytetem Rolniczym w zakresie wymiany pracowników,
ew. realizacji wspólnych projektów.

Pobyt zaproszonych gości zorganizował Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki.

Więcej…
 
Oficjalna wizyta delegacji z Republiki Angoli
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 08:20

Nasze centrum gościło w środę 24 kwietnia oficjalną delegację z Republiki Angoli, która gościła na naszym Uniwersytecie.

Więcej…
 
Warsztaty "Ziemia a my"
poniedziałek, 15 kwietnia 2013 11:55

Podczas odbywającej się XVI Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej odbyły się warsztaty plastyczne pt. "Ziemia a my". Organizatorami warsztatów było Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb oraz Atelier Earth Spirit Wolfganga Hofera.


Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 6 z 9
Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb, Aleja 29 Listopada 46, 31-425 Kraków, tel.: +48 12-662-53-91