Powstałe w roku 2012 Centrum Edukacji Gleboznawczej Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie  jest przeznaczone do prowadzenia dydaktyki o glebie na wszystkich poziomach kształcenia.  Integralną częścią Centrum Edukacji Gleboznawczej jest pierwsze w Polsce Muzeum Gleb, prezentujące gleby z różnych części Europy. Zajmujemy się edukacją w zakresie gleboznawstwa oraz funkcjami gleb w kształtowaniu środowiska i krajobrazów. Zapraszamy na zajęcia dydaktyczne w „świecie gleb” oraz do odwiedzin i współpracy.
Festiwal Nauki w Zabierzowie
poniedziałek, 30 maja 2016 05:46

Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt uczestniczenia w Festiwalu Nauki zorganizowanym dla uczniów w Zabierzowie. Dziękujemy za zaproszenie.

Więcej…
 
Ikonografiki z Okazji Międzynarodowego Roku Gleb - wersja Polska
środa, 06 kwietnia 2016 07:19

Serdecznie zachęcamy się do zapoznanie z ikonografikami stworzonymi przez FAO z okazji Międzynarodowego Roku Gleb. Poniżej wersja Polska


Więcej…
 
Oficjalne zakończenie cyklu wykładów 1 "Zdrowe gleby dla zdrowego życia"
poniedziałek, 14 grudnia 2015 12:13

Trzy dni po Światowym Dniu Gleb miłośnicy i pasjonaci gleb zebrali się w Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb na ostatnim wykładzie w ramach cyklu "Zdrowe gleby dla zdrowego Życia". Ostatni wykład wygłosił prof. dr hab Stanisław Brożek pt. "Glebowe powierzchnie wzorcowe - wczoraj, dziś, jutro". Natomiast działania podejmowane w Centrum podczas Międzynarodowego Roku Gleb 2015 podsumował dr inż. Piotr Pacanowski. 

Więcej…
 
Mikro-Makro - kolejny wykład w ramach Międzynarodowego Roku Gleb
poniedziałek, 14 grudnia 2015 12:08

Na przedostatnim wykładzie w ramach Cyklu "Zdrowe gleby dla zdrowego Życia" dr hab. Marek Drewnik przedstawił  analizy makro i mikro jako sposób na nowe spojrzenie na glebę oraz przyrodę. 


Więcej…
 
Zakończenie cyklu wykładów "Zdrowe gleby dla zdrowego życia"
wtorek, 01 grudnia 2015 07:04

Serdecznie zapraszamy na ostatnie spotkanie w ramach cyklu "Zdrowe gleby dla zdrowego życia". Wykład wygłosi prof. dr hab. Stanisław Brożek pt. "Glebowe Powierzchnie Wzorcowe - wczoraj, dziś i jutro". 
Odbędzie się również podsumowanie Międzynarodowego Roku Gleb 2015 w Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb".

Więcej…
 
Makro-mikro - wykład w ramach Międzynarodowego Roku Gleb
piątek, 06 listopada 2015 07:35

Serdecznie zapraszamy na przedostatni wykład w ramach cyklu "Zdrowe gleby Dla Zdrowego Życia"

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 2 z 9
Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb, Aleja 29 Listopada 46, 31-425 Kraków, tel.: +48 12-662-53-91