Gleby w środowisku przyrodniczym i krajobrazach Europy
piątek, 31 stycznia 2014 11:23

Miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rolniczego ukazała się monografia pod redakcją naukową Stanisława Brożka pt.

"Gleby w środowisku przyrodniczym i krajobrazach Europy"

alt

Książka zawiera szczegółowe informacje o glebach, krajobrazach i środowisku przyrodniczym Europy na przykładzie gleb znajdujących się w zbiorach Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb. Książka przedstawia ponad 80 profili glebowych wraz z ich wynikami analiz chemicznych, oraz szczegółowym opisem. Książka jest bogato ilustrowana, na przeszło 500 stronach czytelnik znajdzie ponad 300 fotografii prezentujące różne elementy środowiska przyrodniczego.

Książkę można nabyć w Wydawnictwie Uniwersytetu Rolniczego (za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa - http://wydawnictwo.ur.krakow.pl lub telefonicznie pod nr telefonu 12 662 51 60.