Wizyta studentów Uniwersity of Minessota
poniedziałek, 09 czerwca 2014 08:34

2 czerwca gościliśmy uczestników kursu zagranicznego "A LENS INTO SUSTAINABILITY: FARMS AND FORESTS OF POLAND" zorganizowanego przez Uniwersity of Minessota.

Liderem i organizatorem kursu jest David L. Hansen, który już po raz drugi gościł w naszym Centrum. Uczestnicy kursu przebywając w Polsce maja możliwość poznania naszego kraju: krajobrazów, kultury i ośrodków naukowych.  Podczas pobytu w Krakowie odwiedzili naszą uczelnię, w szczególności Wydział Leśny. Zapoznali się z historią, tematyka badań oraz ofertą edukacyjną naszej uczelni.

Mieli również okazję uczestniczyć w zajęciach w CEG-MG prowadzonych przez  prof. dr hab. Stanisława Brożka na temat głównych typów gleb oraz środowiska przyrodniczego Europy.